-
Sistem franare
Am dat un search dupa placute de frana si m-am impedicat la sistem de franare.
Cum adica Lucas, Trw, Akebono????
Care este diferenta dintre ele? Este de materiale de fabricatie sau forma, prindere, etc???
Voi cu ce ati inlocuit, ca brand?
M-ar interesa sa fie mai silentioase, cu ce am acum intorc capetele pe strada cand franez.
-
am auzit lucruri foarte bune despre produsele ATE.
eu chiar am schimbat placutele de frana pe fata, vara trecuta, cu ceva poloneze, ABE... sunt foarte multumit. teoretic, ar trebui sa fie undeva pe la mijloc, ca si duritate. cu cat placutele sunt mai moi, cu atat sunt mai silentioase... dar evident, se tocesc mai repede :-)
nu-ti bate capul cu toate denumirile alea... stiu baietii ce sa-ti dea :-D
-
oh, era sa uit: la mine, cum desfac etrierul (sper sa zic bine denumirea), sunt doua tzumburuse pe care scrie LUCAS. deci, banuiesc ca sistemul de franare trebuie sa fie mentionat pe undeva pe etrier...
si vezi ca placutele de frana vin fara clemele de fixare... ar fi ok sa le schimbi si pe alea, sunt pana in 30 de lei tot setul.