-
Zgomot motor
Azi am stat cam 10-15 min cu masina la relanti cu aerul pornit..a inceput sa se auda un zgomot destul de puternic pe partea dreapta,la curele in acea zona.Zgomototul este doar la relanti,daca merg cu ea sau o accelerez dispare
Ma gandesc ca o fi fulia de la arborele cotit...a mai avut cineva o problema asemanatoare?
-
Da, eu am avut probleme cu fulia de la vibrochen! La un moment dat m-a lasat chiar in intersectie si chiar intr-o zi cu inundatii pe strazi. In fine, alta poveste! Uita-te mai atent in partea dreapta spre curele. Vireaza maxim stanga si desfa aparatoarea de plastic, o sa vezi fulia mai bine. Vezi daca nu e mancat caucicul din ea sau misc-o putin sa nu aibe joc. Poti sa-ti mai dai seama de ea si daca virezi maxim cu aerul pornit, o sa auzi niste zgomote mai cidate in acea zona.
In a doua faza, mai uita-te si la role, s-ar putea sa-ti faca si ele feste, dar ele ar trebuii sa le auzi tot timpul.
Eu mi-am cumparat o fulie noua acum vreo 4 ani, am dat pe ea 500 RON, dar nu mai stiu de unde, dar am luat-o noua la un pret ok!!
-
am rezolvat..am schimbat fulia,cauciucul acela era facut praf
-
Ma bucur ca i-ai dat de capat. Ca si curiozitate, cat ai dat pe ea, e noua?
-