-
2 Attachment(s)
Cum se numeste piesa?
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
Salutare tuturor! Am o problema cu piesa din imagine, a fost sparta si relipita de proprietarul vechi al masinii, iar acum a cedat la mine.
Imi poate spune cineva ce piesa este sa pot sa o comand? Tin sa precizez ca in momentul cand s-a dezlipit, turatia motorului a
inceput sa fluctueze la relanti si sa stea peste 1100, iar pedala de frana s-a intarit. Iar cand o fixez cu mana inapoi, revine relanti-ul si pedala de frana se inmoaie inapoi la starea initiala.
Multumesc anticipat!
Later edit: Este vorba de un Rover 75 RJ, 1.8, benzina, 2000.
-
Salut! Aia e o supapa unisens pe furtunul de vacuum de la pompa de frana. E normal sa meargă aiurea daca s-a spart, deci trebuie înlocuit. Il găsești la dezmembrări si e ușor de înlocuit. Cred ca e același pe toate motorizările benzina.