Salut, am schimbat motorul si am nimerit un motor care scoate gaze la capacul culbutorilor, porneste foarte greu si nu sta la relanti. Rog solutii!
Printable View
Salut, am schimbat motorul si am nimerit un motor care scoate gaze la capacul culbutorilor, porneste foarte greu si nu sta la relanti. Rog solutii!
Cu lichidul de racire cum stai. Se pierde sau nu? La relanti poate fi defecta valva de relanti IACV , nr.4 din foto.[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
De pornit, porneste greu si la cald si la rece?
Am lasat motorul pornit pana am rezolvat ceva treburi la garaj si am observat ca a iceput sa creasca temperatura si sa refuleze apa din vas. cand a ajuns la rosu am oprit. am verificat si am intrat 1,5 l apa. La cald porneste mai greu decat rece.
Mai am un motor desfacut cu chiuloasa fisurata intre supape la pistonul 3, se unflă furtunele si dispare apa din racire, merge cu intreruperi usoare la relanti.
Sunt dezamăgit de tipul asta de motoare.
trimite-l inapoi de unde l-ai luat cu urari de bine ....
vezi ca apa e in ulei, verifica nivelul
Eu unul sunt multumit pana acum, doar ca era mai bine sa fi fost turbo sa mai aiba 30 caluti in plus.
Sper sa n-apara si la mine problema cu garnitura la chiulasa. Si eu am motorul schimbat.:)
daca apare , o schimbi cu una adevarata care nu se mai arde.
E posibil sa fie deja schimbat ca se vede umblat p-acolo. De unde iau si eu una d-aia Victor Reinz pentru orice eventualitate, ca asta parca-i d-aia in straturi?
de la un magazin de piese. trebuie doar sa intrebi.
Dar Victor Reinz parca-i zice la aia buna sau ma insel?
Am ciocolata pe busonul capacului de culbutori, fierbe apa mai des acum,......, mecanicul a promis ca miine se apuca de motorul din garaj. Sper sa ma tina cel de pe masina pana il face pe cel din garaj, si sper sa fie o reusita
Am nevoie de chiloasa buna.
nu mai merge deloc cu masina ptr ca il distrugi complet, daca nu e tarziu deja. In mom de fata ai sanse sa il repari cu o garnitura noua, sau macar mai salvezi ceva de pe el
eu am 1.8 si am cumparat o chiulasa de mg zr cu mici modificari la distributie si experienta domnului Sandu de la Auto Siscar din Brasov nu a mai pierdut pic de antigel sau sa mi-l bage in baia de ulei sau alte povesti ... aceasi poveste am avut-o si eu completam cate 2 l de antigel zilnic si chiulasa era crapata ... poate te ajuta sfatul cu chiulasa de mg zr ... am dat in jur de 200 de euro pe ea si cu motorasul de care spunea dumi incearca sa-l dai jos si sa il cureti si mie imi fluctueaza la relantii dar un pic de wd 40 si parca merge ceva mai bine ... de schimbat am auzit ca e scump e vreo 400 de euro unul nou
spor la rezolvarea problemelor si sper sa te ajute sfaturile
Multumesc pt sfaturi! Am sa caut o chiuloasa dar nu stiu ce modificare trebuie facuta.
Cine poate sa-mi dea o fise tehnica a motorului cu codurile si cotele pt arbore, cuzineti, segmenti, etc.? Am un motor 18K facut bucati si trebie sa il verific la cote si sa fac rost de piese. Mai am nevoie de o chiuloasa sau de un atelier bun care sa o sudeze intre supape.
De ce te complici si nu cumperi un motor complet in stare buna de la dezmembrari?
cine are o chiuloasa de vanzare de Rover 75 1,8 benzina? cod m 18K4FK51
Am un motor de Rover 75 1.8 Benzina an 2000 dezmembrat cu chiuloasa fisurata. cine are nevoie de piese poate solicita
Ma intereseaza pe mine tachetii de la motorul de 1.8 benzina.
bacy, n-am fost pe faza, care-i treaba cu tachetii? adica, si la mine bat... de cand am luat masina... pana sa schimb uleiul, se ungeau complet doar daca bagam forja pe autostrada si motorul era silentios, ca nou.
Dar, cu noul 5-40 (in loc de 10-40) tachetii se ung imediat, iar compartimentul motor este mai silentios, ca la teleshop :-D
eu zic sa nu desfaceti motoarele decat daca e musai, parerea mea.
De vreo 4 zile imi batea un tachet, cam tare. Aseara i-am pus niste Liqui moli (30 lei/flacon 300ml) pentru supape hidraulice si bataia disparut ca si cu mana. Sa vedem cum se comporta in continuare.
Momentan am ulei castrol magnatec 10w40 in motor.
Dap. Bataia a reaparut a 2-a zi. Cred ca intr-adevar nu face ungerea sus la tachet.
Eugen nu stiu cum batea la tine, dar la mine bate enervant de tare si bate decat unul. Posibil sa se fi blocat.:(
Cum accelerez cum bataia se aude mai rapid si enervant. Cred ca o sa incerc si schimbul de ulei, dar as merge tot pe 10w40, deoarece pana acum n-a batut nimic pe ea.
Salut, am reusit sa repar motorul, am lasat la service un motor complet care are probleme doar cu chiuloasa fisurata, restul e ok, 8 culbutori noi. Cine are nevoie sa ma sune la 0745175731. Daca as gasi unde sa sudez si sa rectific chiuloasa as incerca sa fac si motorul asta.
de unde ai luat culbutori sau sunt de la motorul tau?
Nu am stiut ca am chiuloasa fisurata si la motarea motorului mecanicul a recomandat sa schimb un set de 8 tacheti. Asa ca am cumparat setul de 8 tacheti noi la aproximativ 200 euro. Ulterior am cumparat alt motor iar tachetii noi au ramas pe motorul vechi. Deci sunt noi. Nu sunt mecanic, nu stochez pese si nu vreau sa mai umblu la service cu masina. Cine vrea tahetii ii fac legatura cu mecanicul unde mi a ramas motorul celalalt. Mecanicul e foarte bun, inginer auto. A desfacut motorul meu bucatele si acum merge bine. deja arre ceva experienta pe Rover 75 benzina 1,8l. A mai faut si alte motoare.
Am pus si eu smecleu pentru tacheti... Evident, degeaba... ca si multe alte prostii care cica fac minuni... sa nu supar lumea, o sa dau cu pietre doar in stop leak si alte produse de genul asta :-)))Quote:
Originally Posted by bacyta [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
Bacy, crede-ma, incearca un 5-40. Multa lume in Anglia foloseste gradatia asta. Daca nici asa nu tace, cand se incalzeste motorul, atunci nu se va rezolva decat la mecanic.
Eugen,momentan bataia a disparut. Toarce ca nou.
problema e cu ungerea. la mine trancaneau (drumuri scurte).
din cand in cand, cunosc sentimentul, disparea zgomotul, dupa care se intorcea :-))
un ulei mai subtire, ajunge mai usor prin toate canalele, mai ales ca sunt depuneri in motoarele noastre, dupa atata vreme. pe de alta parte, un ulei prea subtire poate sa curga... trial and error.
eu acum, cand pornesc, cateva minute e galagios KITT, dupa care toarce ca nou :-) pierderi de ulei nu am avut, iar in teorie, o sa fie mai bine si iarna, pentru ca are vascozitate mai mica la rece.
Eugen nu vreau sa te contrazic, dar din cate am citit e bine sa pui in motor ce recomanda producatorul. Stiam ca au avut probleme cei care au pus mai subtire
relax, atunci nu ma contrazice :-)) uleiul se pune in functie de clima si evident, in functie de starea motorului, conditiile de utilizare, etc.
uite ce zice Autodata, pentru benzinarele K-series: 5-40, 10-40 sau 10-30, 15-50. Concluzia: de la 5 pana la 50. Evident, 5 daca este foarte frig (teoretic) si 50 daca faci curse (practic).
Rave-ul, de pilda, pentru R200 nu recomanda nimik! Arata doar un tabel cu temperaturile ambientale pe care sunt trecute uleiurile, in toate combinatiile, in plaja 5-50.
probleme au fost in trecut, e adevarat, in special din cauza incompatibilitatii ulei mineral - ulei full sintetic, 5-40 fiind din cea de-a doua categorie. Tocmai de asta se recomanda sa spalam motorul inainte de trecerea pe sintetic. Daca se combinau (atentie, timp trecut), faceau "spume" si de multe ori, primele uleiuri sintetice atacau garniturile existente... buba mare :-)
acum nu mai sunt astfel de probleme (ale copilariei), tehnologia de fabricare fiind deja maturizata.
la faza cu uleiul, discutia poate continua. Aka motor vechi, distante intre componente mai mari, rezulta uleiuri mai groase (mecanicii mai varstnici). Sau nu?
plus altii si altii fiecare cu aditivul lui preferat...
in fine, eu nu am avut probleme. nici cu ulei 5-40, nici cu filtru sport, nici cu antigel verde (care raceste mai bine, dar este mai toxic :-) si trebuie schimbat mai des).
sincer, as face un experiment cu 0-40 (!!!), dar sa am si ceva bani de rezerva, daca pierde ulei sau daca nu ii merge prea bine, sa pot sa il schimb imediat.
but you know, there is only one KITT :-)
ma jur ca pt tine fac o cheta si adunam de un r200 ( care se gasesc la cateva sute de euro daca pierzi un pic vremea pe net ) doar ca sa experimentam si sa experimentam si sa experimentam.
Nu vroia sa te contrazic mai sus, ci doar sa sa imi spun parerea, Ideea este ca eu in motorul meu am bagat doar mobil, saptamana viitoare voi incerca altceva sa vedem rezultatul.
Keep in touch
daca se poate un 200...dar BRM :-) asha da, sunt ok. man, relax, you are my friend.
apropo, intr-o vreme ma gandeam serios sa pun in loc de antigel pentru auto, antigel de instalatii solare, ca ala raceste pana pe la 300 de grade celsius :-P
-Maica-mea a pus Castrol "Ultra Mega" in citroen, mie mi se pare cam scump... in cazul ei, sigur nu merita banii.
-Eu am incercat si un Valvoline, care sincer mi s-a parut fix pix. In rest, am pus tot timpul Mobil. Mobil 1 10-40 sau Mobil din SUA, special pentru motoare mai vechi. Despre Mobil, numai de bine, pret ok, desi nu foarte ieftin, dar calitate garantata.
-Acum am pus Wolf, productie Belgia, 5-40, full sintetic (deci superior), bidon de 5 litrii la doar 95 de roni. Sunt super multumit. E mai ieftin decat Mobil si, pentru mine, functioneaza mai bine.
Lumea zicea lucruri bune si de Elf, but you know, british and french :-)))
sa ne spui cum merge si ce ai pus (Floriol?).
va salut!MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA VA ROG?am un rover 75 1,8 i,88kw,an 2000.cand am cumparat masina aveam un tremur la relanti si mi se parea ca nici nu prea tragea motorul cum trebuie,pierdeam apa pe la capacul vasului de expansiune si pe la pompa de apa.AM SCHIMBAT DISTRIBUTIA,SENZORUL DE RELANTI SI INTR-UN FINAL S-A DESCOPERIT CA ERA DIN CHIULOASA PROBLEMA CU TREMURATUL LA RELANTI(aveam presiunea in 3 supape 7,7 si 9).am trimis chiuloasa la reparat si s-a descoerit ca era stramba.am primit chiuloasa reparata,mi s-a pus garnitura de chiuloasa noua.am scapat de tremuratul la relanti,motorul mergea rotund si avea si mai multa putere dar imi scapa apa pe la un furtun,radiatorul era rece dupa ce urca apa si a trebuit sa schimb si TERMOSTATUL care ramanea pe inchis,nu facea circuitul.cand am facut un ultim test pentru a putea apoi sa-mi i-au masina din service s-a constatat faptul ca pana sa cupleze primul ventilator de racire(la 104 grade am inteles ca pleaca),imi da apa afara pe la CAPACUL DE EXPANSIUNE.DUPA CE CUPLEAZA TERMOCUPLA NU MAI PIERD APA.AM COMANDAT SI BUSON NOU,AZI TREBUIE SA-L SCHIMB.A MAI AVUT CINEVA PROBLEMA ASTA,CU APA PE LA BUSON?AR PUTEA FI SI ALTA CAUZA?AM AJUNS LA DISPERARE,AM BAGAT DEJA VREA 3000 RON IN EA SI TOT NU PLEC CU EA DIN SERVICE.
VA ROG FRUMOS DACA PUTETI SA-MI DATI UN RASPUNS!
am avut eu o problema cu apa pierdeam nu f multa dar trebuia sa complectez saptamanal cam 500ml,am descoperit intr-un final ca furtunul care intra in radiator cel deasupra era fisurat,l-am cumparat de pe ebay cu £15 si problema rezolvata,plus busonul ala la mine are 2 trepte de inchis daca nu il strang la maxim dupa ce opresc motorul imi arunca apa afara,asa ca il strang mai tare si mai merge o jumate de tura,incearca si asta,cu banii bagati in ea nu mai vb am buget lunar la ea zici ca am rate in banca cu mecanicii cateodata stau si ma gandesc daca era mai bine o rata la una noua tot acolo eram,dar ce sa fac sunt un mare fan rover75 asa ca placerea mea cam costa
Depinde cata apa ai pus si in borcan. Dupa ce se incalzeste apa isi mareste volumul si daca la rece ai umplut ochi vasul de expansiune, cand s-a incalzit a dat in fierbere a creat presiune si a dat pe afara pe la supapa de presiune de la borcan. Dar din cat stiu eu la 75 termostatul deschide undeva pe la 98 grade nu la 104.
Dupa ce ti-a dat afara prima data apa (dupa ce ti-a pornit termocupla), PRESUPUNEM ca s-a intamplat fenomenul deschis de mine mai sus si astfel s-a aerisit instalatia si s-a reglat nivelul de antigel; dupa aceea ai mai circulat cu masina sa vezi daca iti mai creste temperatura la apa si sa-ti mai dea apoi afara din borcan?
Multumesc frumos pentru raspunsuri.am schimbat busonul de ka vasul de expansiune si un semn bun,nu-mi mai da apa afara.ma duc cu ea in proba si revin cu un mesaj.Doamne ajuta! :-)
Eu cred ca ai eliminat doar efectul, o parte, nu si cauza. La un sistem de racire perfect functional nu ar trebui sa ai probleme cu busonul. Eu ma gandesc la senzorul de temperatura al apei. De ce pleaca ventilatorul asa de tarziu? Sau poate ai avut un termostat defect si ai pus unul si mai defect.
Mie o singura data mi s-a intamplat sa-mi dea apa pe la vas, cand am scos mufa de la senzorul MAP sa vad daca functioneaza. Am pus mufa la loc si problema nu a mai aparut. Nu stiu sa explic fenomenul.
Man mie mi-a dat apa afara din vas cand am schimbat antigelul. Am umplut ochi borcanul cu antigel si cand apa s-a incalzit, avand si aer pe instalatie, a facut presiune si a dat afara, dupa aia am mai circulat cu masina sa sed aeriseasca bine instalatia, am completat cu antigel pana la nivel cand a fost rece si n-am mai avut probleme. Daca o fi facut si el la fel s-a speriat degeaba.
A precizat ca i-a dat apa afara decat o data, atunci cand i s-a incalzit motorul, pana sa deschida termocupla. Nici macar nu a precizat daca in prealabil a facut aerisirea dupa ce a schimbat furtune pe acolo.
Nu stiu daca e vorba de senzor de temperatura...cand i-au facut testul in service cu ea turata n-am mai avut probleme cu apa pe la buson,apa nu-mi da afara niciunde,termocupla pleaca si se scade ulterior temperatura la apa,DAR CAND AM SCOS-O LA DRUM PENTRU UN TEST IN MERS N-AM FACUT NICI UN KM SI APA A CRESUT PESTE 90,IMI PLEACA VENTILATOARELE DAR IN LOC SA SCADA TEMPERATURA EA CONTINUA SA CREASCA.nu stiu ce sa mai zic...Baiatul de la service mi-a zis ceva de genu sa nu fie cumva de la garniturile de sub camasile de la blocul motor sau sa fie blocul...nu stiu daca are legatura cu asta dar in partea din spate nu-mi da aer cald prin aeratoare si parca si in partea dreapta fata nu da cald ca pe partea soferului....Bacy, n-am schimbat nici un furtun...mi s-a schimbat termostatul,distributie si pompa de apa,mi-au facut chiuloasa+garnitura.motorul imi merge rotund,singura chestie este in mers cu temperatura apei care creste incontinuu...
Daca termostatul deschide si ventilatoarele pornesc, pare-se ca tot de pe la motor este. Asta e buba la 1.8 benzina din pacate. N-are nicio legatura cu ventilatia interioara ( dovada ca vara nu-ti baga caldura).