-
PS...este foarte putin probabil sa ai acel huruit de la rulment, nu am mai auzit pe nimeni sa se planga de asa ceva. Al meu de ex. era rupt intr-o parte si mai avea un pic si se dezmembra pe acolo...dar nu facea nici un zgomot. In alta ordine de idei verifica atent volanta.
-
am rezolvat problema..era rulmentul de presiune de la el se auzea si acel huruit...acum am problema cu casetofonul ca nu mai am codul acela:(
-
daca esti dispus sa platesti ai doua variante: ori decodare la un specialist. ori platesti pe sait englezilor vreo 7 pounds ai le spui seria de sasiu iar ei iti dau codul casetofonului care a fost montat din fabrica pe masina ta.
-
Dumi tu ziceai ceva de genul,,"sa vezi cand o sa inceapa sa intrebe despre ambreiaj " ,,,? :))))
-
va salut,fratilor,cine ma lamureste si pe mine cum sa dau drumul la cablurile prinse pe cutia de viteze care duc la schimbator??am tras de ele dar ma tem sa nu le rup ca am vazut ca sunt ca niste bucsi din cauciuc...am si eu acelasi zgomot si vreau sa schimb slaveul,dar daca tot umblu acolo vreau sa vad si restul kitului cum arata,pls help,multumesc
-
Acolo la cabluri, pe schimbatorul de pe cutie sunt 2 bile, iar bucsele acelea intra prin presare. Iti trebuie ceva de genul asta, sau improvizezi ceva sa poti face parghie :
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
Bagi intre schimbator si bucsa si dai stanga sau dreapta si trebuie sa iasa.
-
salut am si e un rover 75 cdt de vreo 2 luni am avut probleme cu ambreiajul, patina, am schimbat disc placa plus gidajul pe care vine montat rulmentul de presiune cau za a fost acel ghidaj care avea un simering ciupit(la cutie se umblase) si a mai fost pus cum trebuie a imprastiat ulei de la cutie si asta a fost moartea volanta zicea mecanicul ca ar avea si ea un joc dar ca ar mai merge rulmentul era ok si am zis ca nu il schimb asa ca daca ma lasa iar schimb tot problema cu pedala am avuto dupa ce am scos masina din service odata s-a intamplat sa nu intre in viteza si nici sa numai urce dar deatunci am deja 2000 km si nu am mai avut probleme asa ca sfatul este sa vericifi pompa master si schimba si rulmentul pe langa disc si placa poate ai bafta si de volanta scapi costa da garantat mai faci 200000 cu ele fara probleme.iar cum zicea si daptzoanca e de lucru pana dai cutia jos nu gluma si nu se merita sa platesti de mai multe ori aceasi operatie.
bafta!
-
si eu am un rover 75, am ceva probleme cu el, dar cele mai mari probleme le-am avut cu postul anterior
-
In legatura cu rulmentul de presiune din cutie..este cineva pe aici in afara de BACYTA care si-a pus rulment de freelander td4?
m-am uitat pe site si un rulment nou pe SACHS e 350lei...e identic cu cel de rover 75
-
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]