salut am si eu o intrebare.. ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu montarea distributiei la rover 200 1.4 8v 75cp?
imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie! astept raspuns! va multumesc anticipat!
Printable View
salut am si eu o intrebare.. ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu montarea distributiei la rover 200 1.4 8v 75cp?
imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie! astept raspuns! va multumesc anticipat!
vad ca esti din Prahova, daca tragi o fuga la Brasov te rezolv eu
sau daca esti mai aproape de bucuresti .....se poate rezolva si aici
multumesc pentru ajutor... si pentru indiferenta cu care m-ati tratat dn-ul administrator!!!pentru ce ati mai infiintat clubul daca imi reprosati ca trebuie doar sa ajut clubul si membrii si nu pot cere ajutor.... multumesc frumos rekinu masina o am in sinaia cu motorul desfacut... deci nu pot ajunge cu ea la brasov... imi trebuia doar o schema ceva ca sa ma pot orienta! iti multumesc inca o data
Personal am crezut ca ai nevoie de un mecanic. Uite aici mai mult decat o schema:
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
Spor la treaba!
P.S. Mesajul admin e doar o chestie de principiu, nu iti era adresat personal.
A fost manualul de service RAVE postat pe forum pentru download.
Daca urmareai si alte topicuri in afara de cel al tau, gaseai rezolvare si nu te mai suparai acum. :)
alexph92
- daca nu ai primit un raspus in maxim 2 zile -forum/email - poti reveni cu intrebare din nou - posibil e-mail sa fi ajuns in spam/posibil sa nu fi citit cineva care te poate ajuta (aici nu se bat campii se raspunde punctual)
- eu vad ca ai primit raspuns - daca nu este cel pe care il asteptai inseamna ca intrebarea nu este destul de explicita - 3 persoane au inteles acelas lucru- ca ai nevoie de cineva care sa te ajute sa montezi distributia nu o schema a ei...
- nu este oligatoriu a primi raspuns de la admin (admiul -este un user care mai are si alte responsabilitati in plus), poti primi raspunsul de la oricine care te poate ajuta
- pentru schema ... acum am inteles si eu (noi), pentru schema vezi mai jos poza
"Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
si
NU ce poate face clubul pentru tine !"
Este unul din moto-urile clubului - il gasesti scris si in regulamentul forumului -pe prima linie - regulament care l-ai citi la inscrierea pe forum si ai bifat ca esti de acord cu el, si care se respecta, drept dovada ca ti se raspunde deci esti ajutat ..... la randul tau cand poti sti doresti vei ajuta si tu membrii clubului - asta este esenta lui
daca ai nevoie si de alte lamuriri si te uiti in josul forumului mai ai doua modalitati de contact - e-mail si telefon ...
Sper ca reusim sa raspundem la cerea ta ....daca nu te rog dezvolta intrebarea si ti se va raspunde conform ei .... tu trebuie sa te gandesti ca noi nu avem date despre starea masinii cum se afla motorul demontat montat unde este masina etc ... pentru a optine un raspuns corect trebuie sa ne dai toate datele
M.
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
tin sa va multumesc dar eu am o singura rola sus motorul este 1.4 8v
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
sper ca ajuta ...:) .. trebuie doar sa respecti punctele care se vad in desen pentru a fi pusa corect distributia
Daca o faci tu si nu ai mai facut niciodata - trebuie sa ai asistenta obligatoriu/aici/telefonica/sau acolo un mecanic
....daca nu este indeajuns, scrie ce mai ai nevoie si rezolvam...:)
PS.
Mai esti "suparat" ? :) - sper ca ai inteles care sunt "mesajele" posturilor- trebuia sa ne scri ca ai cu 8v si atunci puneam direct ptr modelul tau
Poate te ajuta si LEGENDA.
[Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]