mersi. nu stiam. dar nici nu aveam la indemana :-)))
nu-i graba. fac azi comanda la cateva chei, printre care si una de filtre de ulei, de care am vazut la mecanicul meu, din aia cu 3 gheare... pare destul de solida.
STIE CINEVA CU CE SA CURAT ULEIUL CARE A PICURAT PE JOS, PE ASFALT/BISCUITI? nu de alta, dar as vrea sa ii las curtea omului cat se poate de curata... nu am scapat decat cativa stropi si putin WD.


Reply With Quote
! Azi mi-am cumparat uleiul de motor....dupa multe cautari pe ''goagle'' despre uleiuri,tipuri,performante etc,m-am decis sa merg data asta cu RAVENOL VSI 5W40 full sintetic,cu interval de schimb la 25000km!!!! Este rafinat in Germany. Am citit numai de bine despre el,iar pretul este acceptabil,si pe deasupra este mult superior lui Castrol cu care merg eu de 3 ani incoace. Am renuntat la Castrol ca am auzit ca ar fi contrafacut si s-ar imbutelia si in Turcia. Un link despre Ravenol,de pe site-ul oficial cu modelul de Rover pe care il detineti si uleiul recomandat de ei,pt motorul in cauza: