Page 39 of 139 FirstFirst ... 2937383940414989 ... LastLast
Results 381 to 390 of 1381
  1. #381
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    mangalia
    Posts
    242
    Rep Power
    11
    ia legatura cu Dumitru 0724841268 e mecanic auto la cardinal auto . el e din constanta eu sunt din mangalia

  2. #382
    Member gheorghedumitru.dan's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    napoli
    Posts
    50
    Rep Power
    11
    pentru inceput lam dus la spalatorie apoi am introdus un flacon de curatarea sistemul de alimentare si apoi o plimbare ca baieti

  3. #383
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    pentru ca o zi ploua si una nu, am hotarat sa spal azi masina... dupa care a plouat :-)))

    dar tot azi, am descoperit de ce stergatoarele, cand le pun pe intermitent, isi cam fac de cap si nu se mai parcheaza unde trebuie. este un tutorial pe forumul din UK:
    http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=150457

    pozele nu sunt foarte clare, asa ca, imediat ce voi face si eu operatiunea, o sa postez frumos in HD :-P

    hm, apropo, tot zilele astea am descoperit ca s-a scumpit benzina. mama lor cu totii :-)))

  4. #384
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    azi am verificat toate functiile. ca doar, macar o data pe luna. am scos inclusiv senzorul de nivel de la lichidul de frana, sa vad daca merge :-P
    am mai aranjat un distantier de cauciuc de la arcul soferului... not bad. ledurile merg, xenoanele merg, geamurile inca se mai deschid...
    maine fac curatenie.

  5. #385
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    11
    acum inchid office-u si ma duc sa ii dau JAR!!!
    I wish I was faster!

  6. #386
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    Quote Originally Posted by rekinu View Post
    acum inchid office-u si ma duc sa ii dau JAR!!!
    -JAR is a package file format typically used to aggregate many Java class files and associated metadata and resources into one file to distribute application software or libraries on the Java platform.

    -JAR files are fundamental archive files, built on the ZIP file format and have the .jar file extension. Computer users can create or extract JAR files using the jar command that comes with a JDK.

    :-D

  7. #387
    Member Dumitru.P.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Galati
    Posts
    205
    Rep Power
    11
    Foloseste Daemon!

  8. #388
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    mangalia
    Posts
    242
    Rep Power
    11
    azi am lucrat la fordul fiesta al cumnatului . nu credeam ca sa scot un alternator si sa l pun inapoi sa mi ia 8 ORE . demontezi jumate de masina nasoala si prosta pozitie iau gasit ingineri de la ford sub pompa de la servo directie, deasupra la compresorul ac ,in dreapta o ditamai toba de evacure si in stanga aripa .tot trebuie dat jos si sunt prinse si in suruburi imbus soricei prinse de fabrica cu chei profesionale iar eu m am chinuit cu imbusuri . acum imi trebuie si mie niste "vaselina" pentru spate si maini.se slabise un colier la pompa servo si tot uleiul a curs pe alternator . la inelele de la excitatie s a adunat o pasta formata din ulei grafit si cupru care a dus la arderea releului regulator al alternatorului . am cautat pe net un releu cu acceasi serie si surpriza 470 ron bucata ....fara cuvinte ....si uni se plang ca avem piese scumpe la rovere.noroc cu un chiosc de cartier care avea pe stoc relee la 35 ron .sper sa tina ceva timp.

  9. #389
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    da domnu, stiu si ceva piesa la C3 care costa vre-o 3000 de roni si se aducea doar pe original...
    cea mai buna masina e aia care stii/poti sa o repari. iar eu stiu Rover :-D si pot... in mare parte :-P

  10. #390
    Member alexu's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    pitesti
    Posts
    41
    Rep Power
    0
    Astazi la roverul meu 75 1.8 i am pus filtru aer sport, dar cred ca nu o sa aiba viata lunga.

Page 39 of 139 FirstFirst ... 2937383940414989 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. Am facut-o si p-asta! :) )))
    By bacyta in forum diverse
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2015, 07:34 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •