Page 137 of 139 FirstFirst ... 3787127135136137138139 LastLast
Results 1.361 to 1.370 of 1381
  1. #1361
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    constanta
    Posts
    29
    Rep Power
    0
    schimbat bucsele de la bascule si bieletele antiruliu reglat faruri

  2. #1362
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    constanta
    Posts
    29
    Rep Power
    0
    montat navigatie din pacate mai trebuie lucrat la comenzile pe volan20170615_133912.jpg

  3. #1363
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    ebay - primele nemultumiri. dupa ani si ani, uite ca in 2017 nu au mai ajuns ledurile pentru faza scurta si nici bateriile pentru lanterna cu care lucrez la motor... se mai intampla si din astea :-) ca urmare, n-am apucat sa fac nimik la masina :-P

  4. #1364
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    constanta
    Posts
    29
    Rep Power
    0
    desfundat gaurile de scurgere a apei de ploaie cea de sub ecu ...intra apa pe la filtrul de aer habitaclu..

  5. #1365
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    azi am montat, in sfarsit, centurile de siguranta fata pt rover project "prime". acum, pasagerii din fata au centuri pretensionate cu prindere in X. cu putin noroc, facem o aparitie la nationala viitoare. o vara racoroasa va doresc, de aici, din ardeal.

  6. #1366
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    hai sa mai dam la cheie pe aici :-) azi am montat cea de-a 2-a baterie... de multa vreme ma batea gandul sa am un setup cu 2 baterii identice, dar mai tot timpul evitam proiectul.. practic, o baterie in portbagaj si una sub capota, la locul ei stock... dar uite ca, dintr-o intamplare mai mult sau mai putin fericita (depinde de unde privesti lucrurile), am fost nevoit sa cumpar inca o baterie, exact ca cea pe care o foloseam deja... asadar, de azi am 112 amperi :-))) inca nu e finalizata cablaraia, dar arata cat se poate de frumos si de ITPist :-) ca sa zic asa :-P

  7. #1367
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13

    furtunuri benzina - mare atentie!!!

    m-am confruntat de aproape 5/6 ani cu fenomenul "paranormal" de a pune furtunuri de benzina noi noutze pe masina, iar acestea, in pofida tuturor rugaciunilor, au cedat si au crapat (cel putin pe exterior) in mai putin de 2 ani fiecare. de curs, nu a curs nici unul, dar crapaturile in invelisul exterior erau tot timpul mai mult decat deranjante... ajungeau chiar sa fie oribile :-)

    ca urmare, am efectuat ceva sapaturi si am descoperit ca producatorul Gufero nu specifica ce norma RESPECTA furtunurile sale.
    in principiu, datorita schimbarii retzetei de la benzina noastra cea de toate zilele, dar si datorita presiunii ridicate de pe injectie, furtunurile de benzina trebuie sa fie conforme cu cerintele SAE J30 R6/7 sau 9 (mai nou). in consecinta, daca furtunul de benzina nu are stampilat indicativul SAE J30 R..., va sfatuiesc sa nu cumparati.

    azi am cumparat de la Gates... de 6 si 8 mm... pretul dublu fata de Gufero, dar totusi decent. adicatelea, pana la 20 de roni per metru mi se pare mai mult decat ok... sincer, as fi dat si 100 daca gaseam o alternativa mai buna, dar se pare ca Gates este as good as it gets in CJ :-))) vom vedea cu rezista si astea.

  8. #1368
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    azi am terminat de adunat piesele pentru instalarea unui regulator de presiune benzina aftermarket, prescurtat si AFPR. maine incep procesul!

  9. #1369
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    constanta
    Posts
    29
    Rep Power
    0
    ia uite ce a facut altu la BIJUTERIA MEA20170825_133927.jpg AM SCAPAT CU VIATA ...E ROVER

  10. #1370
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    danko, ma bucur ca esti ok. scuze de intrebare, dar pentru ca eu am tot avut de a face cu sistemele de siguranta, zi-mi, te rog, ce fel de impact a fost si daca a sarit vre-un airbag. mersi.

Page 137 of 139 FirstFirst ... 3787127135136137138139 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Am facut-o si p-asta! :) )))
    By bacyta in forum diverse
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2015, 07:34 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •