Page 131 of 139 FirstFirst ... 3181121129130131132133 ... LastLast
Results 1.301 to 1.310 of 1381
  1. #1301
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Scuze de răspuns cu întârziere, le-am dat la prima strigare unui coleg de munca.
    Zilele astea am tras de mașină la greu, foarte mulțumit de spațiul rezultat din rabatare banchete.

  2. #1302
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Urziceni
    Posts
    41
    Rep Power
    0
    Azi am trimis-o sa se spele,Eu nu am nici un merit azi,dar iar iei i-am schimbat parbrizul.Cu parbriz original,intrebati pe forum daca aveti nevoie,Nu merita sa dati banii pe porcarii "compatibile".I-am schimbat tot iei si fisele de la bujii, BOSCH cumparate de la epiesa. Putin mai scurte decit originalele dar se pot aranja.Se pune daca i-am facut plinul de benzina?

  3. #1303
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Azi i-am pus instalatie GPL. Mai necesita ceva adaptari reglaje dar sper sa fie mai bine. Va tin la curent, dca sunt multumit fac si un topic cu poze si pareri.

  4. #1304
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    YES. dupa multe lupte, sfinti enumerati, biserici ridicate si alte cele, am reusit sa pun la loc rezervorul reconditionat (tratat antirugina, antifonat, astupat una bucata gaura mica produsa din vina proprie).
    am inlocuit si toate furtunurile: vacuum 6mm, tur 8mm, retur 6mm, alimentare benzina 42mm cel englezesc original (desi stuturile sunt de 45mm), refulare 19mm sau pt ce o fi celalalt de furtun.

    am facut si proba, am verificat si plutitorul... lucrurile par bune.

    ps: cum n-am avut rampa, am lucrat cu masina ridicata pe capre, de unde si foarte, foarte, foarte multe frustrari :-D

  5. #1305
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    azi am terminat de antifonat burta... am folosit antifon de la Sprint, gata diluat - foarte, foarte bun. recomand cu cea mai mare incredere.
    *in unele locuri am ramas fara, si pentru ca magazinele erau inchise, am luat celebra VOPSEA INSONORIZANTA CAUCIUCATA facuta de Fabryo... asta este, cred, cea mai veche de pe piata... este nediluata... la bidon de 5 kg!!!!!!!!!!!!!!! si ieftina ca braga!!!!!!!!!!! am tot vazut pe forumuri ca se mai plangea lumea, ca ieftin si prost, DAR NU ESTE ASA. eu am dat cu ea concentrata. s-a intins mai greu, cu mai mult stropit si multa vopsea cazand peste mine, dar s-a uscat foarte misto si este super cauciucata.
    **in alte locuri, mai inguste sau mai greu accesibile, am dat cu antifon spray. de la K2. ciudatel, asa ii zice la firma:-) este un spray excelent. se usuca incredibil de repede si stratul este chiar gros.

  6. #1306
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    maramures
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Buna seara, am mers si eu la o nunta sambata iar urmatoarea zi am constatat ca cineva mia zgariat bara din spate in partea dreapta langa rezervor .Am avut noroc ca mia zgariat doar vopseaua . Am dat cu wd 40 si am reusit aproape sa sterg vopseaua care nu imi apartine .Iar acuma se vad doar ceva urme dar nu mai stiu ce produse as putea folosi sa mai remediez (oare ceva pasta pentru zgarieturi ar ajuta) . ???
    Multumesc anticipat

  7. #1307
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Trebuia sa stergi cu benzina nu cu wd40. Nu prea ai ce folosi pt zgarieturi.

  8. #1308
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    eu am inceput izolatul termic la portierele din spate. :-)

  9. #1309
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    maramures
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Ok , Mulțumesc

  10. #1310
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    azi am terminat de instalat tetierele spate. cu atat mai interesant cu cat am folosit tetiere de pe R75 si prinderile de plastic de pe ceva Ford :-))) cu ocazia asta am dat tapiteria cu Bio-Carpet... macar o data la cativa ani sa fie totul curat :-P

Page 131 of 139 FirstFirst ... 3181121129130131132133 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Am facut-o si p-asta! :) )))
    By bacyta in forum diverse
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2015, 07:34 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •