Page 130 of 139 FirstFirst ... 3080120128129130131132 ... LastLast
Results 1.291 to 1.300 of 1381
  1. #1291
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Am facut încălzirea din scaune...cam discreta, ce sa zic. E ok ca si intensitate, dar ma așteptam sa se facă simțită mai devreme de...4-5 minute.

  2. #1292
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    e gandita pentru baieti, "care" cica nu e prea sanatos sa arda acolo, stii tu, intre picioare :-)))

    eu am dat cu solutie antirugina de la Nigrin pe sub masina... am pensulat la greu... si din pacate, multa solutia a curs chiar pe mine... eu fara sa port manusi de data asta... asa ca m-am ales cu cateva arsuri... deh, semne de frumusete :-P
    BLOOD, SWEAT and TEARS, cum s-ar zice.

  3. #1293
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Apropo, Eugen, nu arsesem nimic, era de vina multimetrul. Mi-a luat ceva sa ma prind.

  4. #1294
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    chiar m-am bucurat cand ai zis ca le-ai facut. acum vorbind practic, nu stiu cat de tare ar trebui sa se simta... eu am pus doar pe spatare... iarna le simt dupa cateva minute... depinde cat de groasa e geaca si evident, cat de groasa e husa :-) oricum, trebuie sa le las cam 10-15 minute pana sa fie nevoie sa le opresc, ca devine prea cald...
    pe partea asta vreau sa fac o automatizare, cu un senzor de temperatura si un termostat digital pe 12V... sa setez temperatura care o vreau in scaune si sa ramana asa. am piesele, dar mai dureaza muuuuuuuuuult... ca-n ardeal... INCET, DAR BINE!

  5. #1295
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Eu am nevoie de spatiu si am golit portbagajul, demontat statie si condensator care m-au cam încurcat si vreau sa scap de ele definitiv. Daca e careva interesat le vând: statie pe 4 canale, condensator 1,2 farad si poate dau si difuzoarele de 20 cm cu tot cu poliță eventual.

  6. #1296
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Quote Originally Posted by mateotl View Post
    Eu am nevoie de spatiu si am golit portbagajul, demontat statie si condensator care m-au cam încurcat si vreau sa scap de ele definitiv. Daca e careva interesat le vând: statie pe 4 canale, condensator 1,2 farad si poate dau si difuzoarele de 20 cm cu tot cu poliță eventual.
    Ce statie este si in ce bani o dai?
    Imi puteti spune simplu : bacy!


    Nobody is perfect, i am nobody!

  7. #1297
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Ieri, din lipsa de ocupatie m-am apucat sa vopsesc un volan de mahon+piele crem de Rover 75. Partea de mahon am dat-o cu lac cu ceva timp in urma si ramasese pielea de vopsi, piele prin care din crem am facut-o neagra. Asa ca am luat o sticluta de acetona cu care am degresat pielea, dupa care cu vopsea de piele de la VOPEL (vopsea+fixator) m-am apucat de treaba.
    Am dat 3 maini de vopsea pana acum (la intervale de cca 20-25min) si pot spune ca sunt foarte mutumit de cum se prezinta pana acum. O sa-l mai verific o data si la lumina zilei sa vedem cum se vede, dupa care doresc sa-i mai aplic o mana de vopsea dupa care fixatorul si sa vedem ce iese!
    Atasez poze cu volanul inainte de vopsire si cu el dupa ce am dat prima mana.
    Attachment 5769
    Attachment 5770
    Attached Images Attached Images
    Last edited by bacyta; 28-09-2016 at 09:39 AM.
    Imi puteti spune simplu : bacy!


    Nobody is perfect, i am nobody!

  8. #1298
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    Vopel am folosit si eu pt scaune... i-am dat si lui RKN o sticluta... e destul de cunoscut si cu multe review-uri bune pe forumuri. Personal n-am apucat sa testez klumea Vopelul, dar repet, pentru ceilalti care nu au volane din piele, am vopsit volanul de plastic cu PlastiDip romanesc si arata vorb-aia "impecabil", chiar si dupa 1 an.

  9. #1299
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    As vrea sa vopsesc si airbag-ul tot negru, dar nu stiu ce sa fac: sa ma risc tot cu vopel sau cu plastidip?!

  10. #1300
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    Vopelul este DOAR pentru piele... pe alte suprafete nu sta bine, se ia, si cel mai nasol, atrage tot praful pentru ca ramane lipicios... eu am dat din greseala peste piele ecologica... deci, plastidip, zic eu. am scris mai demult pe grupul de facebook... eu am luat varianta made in RO... miroase dulceag de pleci din casa 2-3 zile, dar in rest este la calitate europeana :-D

Page 130 of 139 FirstFirst ... 3080120128129130131132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. Am facut-o si p-asta! :) )))
    By bacyta in forum diverse
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2015, 07:34 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •