Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 23 of 23
  1. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Timisoara
    Posts
    6
    Rep Power
    0
    Salutare, am postat acum 2 saptamani o problema cu acceleratie slaba in treapta 1 si multumita lui marcel care mia zis ca ar putea fi debimetru i-am scos mufa iar masina e cu totul alta se accelereaza normal fata de cum ma rugam la semafoare de ea.
    Acum intrebarea este cat pot merge cu ea fara debimetru, afecteaza cu ceva motorul sau o sa ii mareasca doar consumul de combustibil ?

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Iași
    Posts
    6
    Rep Power
    0
    Fără debitmetru vei avea un consum mai mare, chiar dacă ești în treapta a 5 a și este bine ca el să fie la locul lui.
    Am aceiași situație ca tine, la semafor mă rugam de mașină să accelereze, am scos mufa de la debitmetru și sunt f. mulțumit și cred că am un consum mai mic(cred). Dar desigur asta până cumpăr un debitmetru NOU, cu garanție, am văzut la 400 lei bosch, cu 2 ani garanție, un preț excelent.

  3. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Timisoara
    Posts
    6
    Rep Power
    0
    Da este un pret bun dar ai incercat sa il cureti? eu lam curatat pe al meu si merge ok fata de cum era...problema este ca de cand am pus mufa consumul imi indica 8.5 nu creste nu scade de 2 saptamani, mentionez ca autonomia functioneaza in functie de cum merg cu masina. Sti cumva ce ar putea avea? Multumesc

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •