Results 1 to 9 of 9

Thread: tampon motor

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Iasi
    Posts
    1
    Rep Power
    0

    tampon motor

    Salutare ,trebuie sa schimb tamponi motor la un rover 75 cdt,an 2000,problema este ca nu stiu cati sunt 3 sau 4 tamponi

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Hunedoara
    Posts
    10
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by ApricopoaeMihai View Post
    Salutare ,trebuie sa schimb tamponi motor la un rover 75 cdt,an 2000,problema este ca nu stiu cati sunt 3 sau 4 tamponi
    In total sunt 3 suporti(tampon) motor la motorul CDT.Unul mai mare in partea stinga cum te uiti la motor din fata masinii, ceilalti 2 suporti sunt sub motor. Unul are o forma seimsferica cu un surub care trece prin el si cel din urma are doua bucse de cauciuc, una mai mare si una mai mica. Asta din urma se strica mai des si da vibratiile cunoscute de posesorii de Diesel. schimbarea este relativ usoara, doar ca trebuie sa ridici masina la service pe elevator sau sa ai canal in garaj. Am facut rost chiar azi de un suport de motor ca vreau si eu sa-l schimb, facut in uk! Pretul este bun, in jur de 600 de lei. Daca te intereseaza, pot pune niste poze miine, ca am lasat suportul in masina si nu mai cobor acum in parcare.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Timisoara / Timis
    Posts
    30
    Rep Power
    0
    Salutare , si eu sunt interesat de un suport motor, cel inferior cu cele doua bucsi. Stiti de un pret mai mic pt el , sunt din TM ?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bacau
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    salut,as avea si eu nevoie de tamponul cu 2 bucse,vroiam sa stiu daca cel de pe benzina se potriveste deoarece am gasit unul bun la 50 de lei in loc de 600 cat este nou.ps vreau sa il pun pe rover 75 diesel.multumesc

  5. #5
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    merge pe toata gama de 75

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Timisoara / Timis
    Posts
    30
    Rep Power
    0
    e secound ce ai gasit ? si al meu tot diesel este. Stie cineva de unu secound ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bacau
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    da este second dar in stare buna,dar daca vrei totusi nou si ieftin poti comanda unul de pe ebay era la vreo 40 de dolari plus transport,as comanda si eu dar am nevoie de masina si nu am timp sa astept cel putin 7 zile pana vine.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Timisoara / Timis
    Posts
    30
    Rep Power
    0
    poti sa-mi spui de unde le-ai luat, vreau si eu unul, sau am auzit ca se pot rectifica

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bacau
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    de la dezmembrari,cauta pe tocmai cine dezmembreaza rover 75 si comanda-l.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •