Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 40

Thread: Navigatie

  1. #11

  2. #12
    Member Angorik's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Tulcea/Bucuresti
    Posts
    96
    Rep Power
    12
    ce ziceti se potriveste orice navigatie 2din? ca as lua una asa mai ieftina cu o rama si aia e...dar imi e teama sa nu o iau degeaba...cei care aveti navigatie 2din a-ti avut ceva problema cu fixarea sau vine bine?

  3. #13
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Eu am dvd 2din si e cam nasol de prins rama adaptoare. Eu am prins-o cu silicon si vine super bine. Pe mine ma bate gandul sa vand tot sistemul audio inclusiv harman/kardon-ul ca am eu ceva in cap sa fac.

  4. #14
    Member Angorik's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Tulcea/Bucuresti
    Posts
    96
    Rep Power
    12
    de ce vine asa na sol la prindere? dvd 2din nu are aceleasi dimensiuni ca navigatia dedicata? si daca tot te gandesti sa dai nu imi faci un pret?

  5. #15
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Nu vine nasol la prindere ci problema e ca nu prea ai cum sa le prinzi una de alta (rama de dvd). Ca pret sincer nu stiu, nu m-am gandit. Am dvd 2din cu sd card, intrare ipod, usb, camera mers inapoi, car kit, tv, etc. doar navi ii lipseste+ harman/kardonul cu tot cu cablaj care banuiesc ca stii cum este ca e sonorizarea premium de la rover 75.
    Last edited by bacyta; 30-01-2014 at 07:59 PM.

  6. #16
    Member Angorik's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Tulcea/Bucuresti
    Posts
    96
    Rep Power
    12
    daaa stiu...eu as vrea doar dvd-ul cu camera,car kit si tv...daca te hotarasti imi spui si le iau...

  7. #17
    Member leonard75's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    galati
    Posts
    379
    Rep Power
    11
    eu am un 2 DIN pe 75,marca majestic,fara navi,si vine foarte bine,intra perfect fara nici o modificare,singurul lucru care trebuie facut este sa scoateti din spatele bordului o piesa de plastic prinsa cu un surubel in care intra surubul de ghidare al casetofonului original....cat despre rama 2 din,cu rabdare,ambitie ,ceva scule si mult timp,eu mi-am confectionat-o singur si e aproape identica cu originala,si am putut pune si rama dvd-ului.Toata investitia s-a ridicat la 350 lei[pretul dvdului] si o zi de munca la ''construirea'' ramei adaptoare.{puteam sa cumpar rama 2din, din magazine,dar cum spunea si Bacy,era mai dificil de prins rama dvdului }IMG_20131105_150107.jpgDSCF0934.jpg

  8. #18
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Pe mine m-a dus mai mult investita: 500 lei dvd (are tot inclusiv comenzile de pe volan, mai putin navigatie), 100 lei rama adaptoare, 120 lei camera de mers inapoi si 20 lei silicon (pentru lipit dvd de rama).

    11714575_5_644x461_rover-75-2000-urgent-ialomia_rev010.jpg11304239_4_644x461_vand-rover-75-18-benzina-auto-moto-si-ambarcatiuni_rev012.jpgrover+75+dvd.jpg.

    La mine nu iese in afara dvd-ul ca la tine @leonard75, ca nu-mi placea cum venea. Am renuntat la rama adaptoare a dvd-ului (aceea subtire) si l-am lipit direct de rama adaptoare 2din.
    Last edited by bacyta; 03-02-2014 at 12:10 PM.
    Imi puteti spune simplu : bacy!


    Nobody is perfect, i am nobody!

  9. #19
    Member leonard75's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    galati
    Posts
    379
    Rep Power
    11
    da,mai bine arata la tine bacy,dar eu nu am vrut sa renunt la rama ca se vedea ''buza''metalica de la sania dvdului si cam ''dadea naspa'' ...strica aspectul bordului....cand voi reveni in tara ma voi gandi la alt sistem ...sapt viitoare ma duc la cel mai mare parc de dezmembrari din Spania,asa de curiozitate....poate imi gasesc vreun harmann pe acolo,si cine stie....vreo navi originala in bani putini...ceea ce nu cred....mai scumpe sunt piesele ca acasa.

  10. #20
    Member Angorik's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Tulcea/Bucuresti
    Posts
    96
    Rep Power
    12
    de unde v-ati achizitionat dvd-urile la pretul acesta?as vrea si eu...s-au daca v-ati gandit sa vindeti as fi interesat

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. instalatie electrica navigatie
    By mngcipic in forum electrica, electronica, calculatoare , audio, alte "fire", ...
    Replies: 1
    Last Post: 04-03-2016, 09:25 AM
  2. Navigatie
    By mngcipic in forum Rover 75 / MG ZT
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2015, 07:38 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •