recent am avut ceva lucrari la motor si am ramas fara faza scurta , faza lunga , semnalizare pe aripa dreapta , proiector ceata stanga , claxon , kilometraj iar becul de la frana de mana e in permanenta aprins

astazi din plictiseala si fara cunostinte de cauza am zis sa imi bag nasul poate rezolv ceva , si am rezolvat , am gasit ca , cablul de masa care vine de la chiuloasa pe lonjeronul drept nu era montat si nici masa farului [headlight header earth] care este undeva in spatele farului drept montata de lonjeron , in fine le-am prins la loc totul merge normal ... exceptand kilometraj si becul ala afurisit de frana de mana , oarecum am impresia ca au legatura .

am verificat intrerupatorul de la frana de mana si nu se stinge , am verificat panoul de instrumente e in regula , m-am uitat pe o diagrama electrica a bordului si sincer m-a lasat in ceata total , nu stiu sa o citesc .

Ceea ce este "dubios" sa zic asa este ca am o mufa cu 3 pini cu un fir verde si unul albastru mufa de culoare alba nu stiu ce e cu ea sau unde vine , se afla in stanga langa cutia de sigurante in compartimentul motorului iar la fel fara sot este mufa de abs cea care vine din "centralina" de abs cealalta parte cu senzorul fiind lipsa total .

Daca are cineva idee aceept orice sugestie si multumesc anticipat.