Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28
  1. #21
    Member Dumitru.P.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Galati
    Posts
    205
    Rep Power
    11
    ai spalat cumva masina ?

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Timisoara
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Salut. am o problema. mi so rup plasticu ala de la maner ce i fragil si se tot rupe de nu se poate deschide usa pe exterior. lam inlocuit si am avut succes. am inchis si am deschis usa de vro 10 ori si o fost ok. dupa vreo ora cand sa deschid usa de pe exterior nu mergea. si am zis sa o deschid de pe interior. surpriza nu so deschis, atunci mam chinuit si am tras fata de la usa si am bagat mana in interiorul usii si am tras de mecanismu din interior ce deschide usa pe dinafara (cum ar veni) am tras de cateva ori de el si nu so deschis. ati mai patit asa? ati mai patit asa ceva ? ma puteti ajuta? multumesc anticipat.

  3. #23
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    ce usa? fata sau spate? intreb pentru ca la rover 200, pe usile din spate ai un fel de siguranta, care daca o apesi/tragi (nu mai stiu exact directia), blocheaza tot... si accesul din afara si deschisul din interior... cine stie, daca este la fel, poate ca are joc tumburelul ala si se declansaza singur... zic si eu :-)
    spor la treaba!

  4. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Timisoara
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Usa din spate de pe dreapta.ai putea sa imi spui pe unde ar fi tamburusa ala ?
    Last edited by Silviu Siuu; 28-05-2016 at 08:27 PM.

  5. #25
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    12
    uite aici:
    http://roverclub-bg.com/index.php_fi...nersmanual.pdf

    pagina 16 - este o schita... daca nu gasesti, cauta in pdf dupa cuvintele "child lock".

    in mod normal, la mecanism ii spune child safety lock si nu face altceva decat sa nu permita deschiderea din interior a usii... sa nu sara copilul din mers...
    la ultima generatie de rovere, mecanismul asta era activat automat din telecomanda, ca functie suplimentara anti-efractie "superlock".... sa nu bage hotzul o tija si sa deschida usa din interior, cum se pot vedea o sumedenie de videouri pe youtube...

    nu stiu, eu nu am avut probleme cu usile... pana acum :-) dar merita verificat.

  6. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Timisoara
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Ms mult Marcel pt copii nui blocata ca am verificat. Si masina mea i din 2000 nu cred ca mecanismu meu i asa avansat

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Timisoara
    Posts
    25
    Rep Power
    0
    Salut. Am problema cu usa din dreapta spate. Rover 75 din 2000 motor de 2 cdt. In interiorul usi este tija aia de care tragi ca se deschizi usa si care este imponsa in jos cand tragi de maner. Pe ea in partea de jos are clama aceia de plastic si la mn sa stricat filetu la plasticul acela si dupa ce deschid usa de vreo 3-4 ori aluneca tija in jos si nu se mai deschide camd tragi de maner. Mar interesa daca stie cineva ce pas are filetu de pe tija? Multumesc anticipat

  8. #28
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    varianta cea mai ieftina si cea mai buna este sa iei una buna (partea de plastic) de la dezmembrari... improvizatiile cu superglue, piulite etc nu tin ... nu cred ca este scumpa ... mai scump e transportul ..
    MOTO:
    Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
    si
    NU ce poate face clubul pentru tine !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Covoras sofer Rover 45
    By krikula in forum Wanted - Cumparari AUTO/PIESE
    Replies: 0
    Last Post: 29-06-2015, 02:02 PM
  2. Usa sofer blocata....help!!!!!
    By alex29hd in forum mecanica - articulatii, tablarie, bucse, ...
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2014, 02:24 PM
  3. Vand un set de jante de tabla pe 14" pentru rover 25 si airbag sofer
    By oxy.gen91 in forum For Sale - Vanzari AUTO/PIESE
    Replies: 1
    Last Post: 20-07-2013, 08:15 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •