am gasit o-ring la noi, din NBR - negru... cel original era maro - din Viton. diferenta este temperatura de operare, pana in 100 de grade in primul caz si pana in 200 de grade in cel de-al doilea... sau ceva de genul... nu am retinut exact si nici nu m-a interesat pentru ca era evident ca voi comanda de pe RimmerBros un o-ring original... adicatelea, pentru cateva lire, nu stam sa ne jucam cu benzina.

intretimp am etansat si am strans toate conexiunile... deh, picura pe la AFPR si turul si returul :-)))

am mai tras conductele de aer... cu greu si consumand foarte mult timp: conducta care uneste galeria de admisie cu motorul (cu supapa de sens unic), IACV-ul care se conecteaza la turbo imediat dupa filtrul de aer, sa nu intre presiune, engine fresh air/breather (ca are si motorul o sursa de aer curat), si in mod clar, traseul principal: filtru - intercooler - bov - admisie :-)

la modul ideal, totul este gata pe partea de air intake (inclusiv senzorul aftermarket pentru presiune sau vacuum) si candva, vom putea sa incepem sa experimentam cu primirea unui boost din sursa externa!

am facut si poze. ma uit acum peste ele si vedem cum postam, sa fie lucrurile mai grafice, un pic.

over and out!