Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 111 to 120 of 205
  1. #111
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    man, fa un filmulet, te rog, cum draq scoti capacele de la manerele de usi... la mine asta e un chin...

  2. #112
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Nu inteleg exact la ce te referi.

  3. #113
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    in fata, manerul de care tragi ca sa inchizi usa... la mine are un capac care trebuie dat jos, sa poti ajunge la cele 2 suruburi care il fixeaza...

    problema e ca, respectivul capac intra atat de fix si este atat de solid incat de fiecare data cand il dau jos risc sa il deformez, pentru ca trebuie sa trag super puternic... m-am specializat si pot sa imi acopar urmele... dar tot mi se pare foarte nasol de scos :-(

  4. #114
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    La mine nu e nimic de genu...de-aia ma bucuram.

  5. #115
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    12
    eugen, tragi cu o surubelnita incet incet, dupa care poti impinge unde sunt urechiusele cu surubelnita, tot asa.... incet incet
    I wish I was faster!

  6. #116
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    am crezut ca la 45 e la fel. ionut una-doua baga un filmulet (de bine zic :-). sa vad si eu un tutorial video :-P

    rekine, stiu, tot incet incet, dar e atat de solid plasticul la 200 ca trebuie sa trag tare... lucru care, de regula, se termina cu deformari fizice... eu am invatat sa il deformez la loc, dupa operatiune, si nu se vede interventia... dar e greu de lucrat.

    uite, azi m-am chinuit cel putin juma de ora sa bag la loc fata pasagerului... e un fel de bordura in partea de sus si trebuia presata PUUUUTERNIC ca sa intre... stiu ce a fost la gura mea :-)))

    oricum, dupa ce am terminat, cand m-am oprit la semafor... he-he, nu auzeam celelalte motoare :-P ceas.
    o sa pun poze, ca vreau sa fac un thread separat - AIS 4! tam-tam :-DDDDD

  7. #117
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Voi face filmulet, nu va fi foarte interesant, la mine e totul la suprafata, 4 suruburi.

    Cat despre muzica se aude BETOOOON!

  8. #118
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    ionut. asta e.
    vestea buna e ca la 200 incape mult inauntru :-)
    vestea proasta e ca fetele de usi... sunt mai greu de scos... parerea mea. amu, cine stie, poate sunt "shanturile" alea putin mai deformate la mine, hi-hi, ca doar nu mai e totul perfect :-D

    in ceea ce priveste muzica... subscriu... ajuta foarte mult si tweeterele, desi nu iti dai seama imediat... dar vine muzica dintr-o sursa care este mai apropiata de ureche... daca ar fi doar boxele de jos, singure, ar suna mai fad... mai infundat un pic...

    dupa ce am facut o singura portiera, am comparat un pic, sa vad daca sunt diferente intre 2 boxe (aia de 17 plus tweeter) si doar una. ideea este ca, in primul caz, nu iti dai seama ca sunt 2 difuzoare, pentru ca cel mare este mult mai puternic. nu auzi ca sunt 2 surse. percepi una singura. DAR, sunetul e mult mai clar in zona de mijloc, mai stralucitor, mai langa tine, cumva. Cealalta boxa suna un pic sters.

    in fine. parerea mea. oricum, se auzea bine in ambele situatii. eu am facut proba la volum mic...
    am boxele in paralel si nu am vrut sa ard watsonul... o sa le inseriez si o rezistenta, dar dupa ce pun amplificatorul.

    hai. weekend placut la toata lumea.

  9. #119
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Eu recunosc ca am tras cu urechea si pe alte siteuri de specialitate si priceputii recomanda pe fata sistem...daca iti aduci aminte ca scosesem coaxialele din discutie. Acum am pus si magiile pe spate, date foarte incet pt eventuali pasageri. Fara sa exagerez sunt melodii la care zici ca am subw...doar ca il aud nu imi rupe plamanii.
    Consider ca am obtinut ce am cautat si cu buget restrans.

  10. #120
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    29
    Rep Power
    0
    Pentru Rover 25/MG ZR recomand: Fata: ori Infinity, ori JBL sistem cu woofer+tweeter OBLIGATORIU(preferabil pe la vreo 90-100w RMS)-cost: in jur de 500 lei(noi din magazin luate) spate: nu prea are sens sa pui pe spate ca nu ai ce, sincer acum nu au nici o incinta alea de 13cm de fabrica in care sa scoata si ele putin bum-bum, deci mai bine abandon, in schimb, iarasi recomand un set de coaxiale JBL T595 Legendary/Limited(2x150w RMS) si ca sa le miscam pe dansele, un JBL GTO75.4--ultimele mentionate 100+100E amp+dif. Dupa ce le-ati montat pe acestea, mai ramane bass, un JBL GTO 804 si un amplificator de 200W RMS(astea duc cam pe la 500 lei ambele cu tot cu o incinta draguta bagata in contraaripa de pe spate). Si ai dat 19 mil pe o sonorizare extraordinara si care nu ocupa mult spatiu NU ARUNCATI SUB NICI O FORMA DIFUZOARELE VECHI DE PE FATA(cele ale masinii) puteti sa folositi carcasele alea de plastic pentru montarea difuzoarelor aftermarket noi.......hai ca am aberat pana acum, stiu ca se discuta despre solutii low budget si ce am scris eu mai inseamna o masina, o sa revin cu tutoriale, dar mai dureaza....

Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Probleme sistem racire
    By raduilie in forum diverse
    Replies: 14
    Last Post: 31-12-2016, 01:43 PM
  2. Sistem audio Rover 75
    By antemiecosmin in forum Rover 75 / MG ZT
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2016, 02:59 PM
  3. Sistem racire 414 14K4F
    By StefanG in forum motoare benzina
    Replies: 17
    Last Post: 08-04-2015, 11:09 AM
  4. Sistem franare
    By mateotl in forum mecanica - articulatii, tablarie, bucse, ...
    Replies: 2
    Last Post: 03-02-2015, 03:03 PM
  5. Vand Harman/Kardon sistem audio original Rover 75
    By bacyta in forum For Sale - Vanzari AUTO/PIESE
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-2014, 11:31 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •