Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12

    Butoanele din bord

    E un subiect care incepe sa ma enerveze tot mai tare la masina asta. Nici un buton nu reactioneaza de la prima apasare. Ma refer la cele mari de pe consola centrala: inchiderea centralizata, dezaburirea lunetei, farurile si lampile de ceata.
    5084Rover_45_centre_console butoane.jpg
    Iar cele de reglaj faruri si oglinzi nu sunt luminate. Sunt oare arse sau asa sunt proiectate.
    Rover-45 butoane lumini.jpg
    Last edited by mateotl; 09-02-2014 at 11:04 AM.

  2. #2
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    12
    Cele 4 din consola sunt luminate dar se ard in timp. Sunt f usor de inlocuit oricum. Cele de reglaj faruri si lumini nu sunt prevazute cu becuri

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Targoviste
    Posts
    77
    Rep Power
    11
    Asa este , eu am incercat sa le ,,luminez" si nu este loc inauntru si nici nu au portiuni transparente pentru a fi vizibile pe timp de noapte.
    La cele din consola centrala , problema mare , nu prea se gasesc , voi incerca sa pun o poza cu ele.

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Targoviste
    Posts
    77
    Rep Power
    11
    Ceva de genul asta

    20140210_124633.jpg

  5. #5
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    voi pe 45 aveti inauntru bec din ala mic, dar cu "antene"; care ii "infasori" picioarele in jurul soclului?

    daca nu gaseste cineva, va trimit eu, desi ar trebui sa fie pe stoc la un magazin de specialitate (vitacom etc.).

    se pot pune si leduri... e un tutorial pe forumul din UK... doar ca ledurile lumineaza mai slab in cazul asta, pentru ca nu se pot folosi decat leduri foarte mici, si, mai mult decat atat, ledurile lumineaza unidirectional, tip spot, spre deosebire de becul "ordinar" care iradiaza aproape 360.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Targoviste
    Posts
    77
    Rep Power
    11
    M-am chinuit si am montat intr-un comutator de avarie , un LED mic , de 2,5 mm parca , dar intradevar calitatea luminii radiate , lasa de dorit

  7. #7
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    i know.
    daca ar fi loc sa punem un led 5050, ar lumina brici, chiar mai bine decat stock.
    dar... la cat consuma becurile astea micute :-))) he-he, nu-i stres. astea sunt ultimile si singurele "halogene", la mine. can't have them all :-D

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    Ziceti ca se scot usor alea de pe consola? ca sa le dau niste spray de contacte ceva ca sunt tare enervante. Nu mai zic de comanda audio de pe volan. Dau mai tare si se schimba melodia, dau mai incet si creste volumul. Foarte slaba masina din punctul asta de vedere.

  9. #9
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    ionut, comenzile de pe volan cred ca trec prin panglica de airbag (rotary coupler)... cel putin pe 200 asa stiu ca este.
    panglica respectiva are niste trasee conductoare, cum sunt cele de la dezaburire luneta... cu timpul, poate face figuri.
    nu stiu, ar fi o explicatie.
    dar poti sa verifici si cablajele din spatele HU. tot esti in proiect cu audio.

  10. #10
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    12
    serios? are treaba cu dezaburirea? ca mie nu imi mai merge si nu ii dau de cap....
    I wish I was faster!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •