Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
  1. #11
    Member Junkyard's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    37
    Rep Power
    0
    @rekinu eu nu te-am vazut pana acum , am vazut multe rovere si 2 , 3 mg-uri un zt visiniu la ambient, un zr galben pe avram iancu un zr negru in racadau si un mgf pe carierei cam atat nici un zr albastru

  2. #12
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    12
    Quote Originally Posted by Junkyard View Post
    @rekinu eu nu te-am vazut pana acum , am vazut multe rovere si 2 , 3 mg-uri un zt visiniu la ambient, un zr galben pe avram iancu un zr negru in racadau si un mgf pe carierei cam atat nici un zr albastru
    ZT-ul este al unei doamne care locuieste pe acolo, zr-ul galben este din noua sta langa mine, a fost de bacau masina, cel negru nu il cunosc, era unu de bv cu 11 zar la numar. mai este unul gri si inca unul albastru in afara de al meu, cu emblemele MG mari pe el al meu e albastru si atat lasa ca te atentionez data viitoare in aripa stanga
    I wish I was faster!

  3. #13
    Member Junkyard's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    37
    Rep Power
    0
    asa sa faci) promit sa fiu atent )

  4. #14
    Member Dumitru.P.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Galati
    Posts
    205
    Rep Power
    12
    Va stiu eu pe amandoi, iar voi, ca si vecini, nu? Rusinee

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    constanta
    Posts
    24
    Rep Power
    0
    salut am citit problema ta.....este bine ca ai scos tot din rezervor,nu trebuie sa cumperi nici un aditiv decat sa bagi 10-15 litri de benzina curate...masinile astea sunt inteligente ..au calculatorul care simte imediat cand tu ii faci ceva rau si se protejaza pentru ca intra imobilizatorul in functiune si nu te mai lasa sa pleci cu ea bolnava cum se zice.......aceiasi problema am patito si eu si ma invatat altcineva.....in cel mai rau caz ii scoti borna de + o lasi 4-5 minute o pui la loc si din butonul de reset kilometraj ii faci un reset la calculator

  6. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    constanta
    Posts
    24
    Rep Power
    0
    eu am un 75 1.8 si am prbleme cu chiuloasa si blc. motor ar trebui rectificate pentru ca are pori pe margine si nu stiu ce sa fac sa le duc la rectificat s-au sa gasesc altele second si sa inlocuesc...puteti sa imi dati un sfat..cine a mai avut problem,,eu sunt din constanta

  7. #17
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    man, la second e ca la loterie, asta in cazul in care nu gasesti motorul functional, sa poti sa il testezi... dar ma indoiesc.

    e in functie de cum iti mergea tie masina inainte sa aibe probleme... cum au aparut problemele si ce pagube ai suferit... daca nu e nimic grav, eu as incerca sa reconditionez un motor pe care il cunosc, mai degraba decat sa cumpar un alt motor asa, pe vorbe.

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Constanta
    Posts
    512
    Rep Power
    12
    E de strunjit sau de incarcat? Stiu eu un strungar. Dar cel mai bine tot un mecanic priceput te indruma.

  9. #19
    Member Junkyard's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    37
    Rep Power
    0
    Dumi mama draga nu am mai auzit de tine de un car de ani) ,cat despre domnul cu RKN ieri era pe teritoriu la mine pe Avram Iancu a stat ceva acolo ma gandeam ca il prind sa il salut dar nu am avut noroc, dikson multumesc pt sfat se rezolvase problema cu inca 10 l de benzina aditiv, curatare site pompa+ rezervor,bujii etc acum motorul merge perfect , iar cutia o sa o schimb (probabil inel de cuplare si sincron spart) .


    Cat despre problema ta ,eu tot asa am patit pana am crapat o chiulasa si am luat de la un baiat de aici de pe forum o chiulasa de mg zr , putina adaptare la cureaua de distributie(adaptare patentata de dl. Sandu de la Autosiscar BV) si de 2 ani aproape merge perfect , nu consuma lichid ,nu scoate fum alb nimic + ca eu am un mers sportiv

    poate te ajuta idea , cat cu motorul vorba lui Eugen , loterie , eu am dat 2000 de lei pe fier vechi garnitura arsa ,pistoane topite si compresie 3 din 12 bari , cel mai bine te duci tu la dezmembrari si il probezi acolo decat sa iti faci un milion de probleme inutile

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. nivelul la carburant (diesel) rover 75 cdt
    By koasa in forum motoare diesel
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2015, 04:42 PM
  2. Probleme cutie automata Rover 75
    By cyrano in forum diverse
    Replies: 0
    Last Post: 29-07-2015, 11:24 PM
  3. cutie viteze
    By cra2007 in forum mecanica - articulatii, tablarie, bucse, ...
    Replies: 8
    Last Post: 18-04-2015, 09:59 AM
  4. cutie viteza
    By mihaivolei in forum motoare benzina
    Replies: 16
    Last Post: 26-12-2013, 04:49 PM
  5. Probleme cutie
    By cra2007 in forum mecanica - articulatii, tablarie, bucse, ...
    Replies: 6
    Last Post: 17-05-2013, 11:18 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •