Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member Dumitru.P.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Galati
    Posts
    205
    Rep Power
    12

    Cum se inlocuieste burduful planetarei? 75 2.0 CDT

    Neatza.

    Dupa cum spune si titlul...cum reusesc asa ceva? Este vorba despre burduful planetarei stangi, cel de la cutie...ma tot uit la poze si nu inteleg! Si nu imi spuneti sa schimb planetara complet pentru ca nu vreau, mie imi place planetara mea

  2. #2
    Member rekinu's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    349
    Rep Power
    12
    pai, dai jos planetara, dai jos burduful vech si il pui pe cel noi. daca nu e nimic blocat pe acolo ar trebui sa fie destul de simplu, sau cel putin asa mi s-a parut cand le-am inlocuit pe ale mele ( doar burdufurile, dara planetare, pentru ca incepuse sa se uzeze cauciucul cand am controlat )
    I wish I was faster!

  3. #3
    Member leonard75's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    galati
    Posts
    379
    Rep Power
    11
    pana ajungi la burduf...mai ai foarte multi pasi de parcurs...mai exact de demontat...dupa poze n-ai sa reusesti niciodata.'' Experientia docet''...vorba latinului!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    mangalia
    Posts
    242
    Rep Power
    12
    pe facebook rover am pus poze cu schimbul burdufului si am descris ce operatiuni am facut. e de la rover 25 dar sper sa te ajute . du te la data de 24 ianuarie 2013 si succes .prima data e greu dupa aia" floare la ureche"

  5. #5
    Member marckuss303's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    sighisoara
    Posts
    124
    Rep Power
    12
    Salut Dumi ,, daca nu te-ai apucat inca de treaba i-ti spun eu cum ,,,dai roata jos , desfaci pivotul din fuzeta , desfaci capul de bara . dai jos colierul de la burduf , tragi de fuzeta sa iasa planetara din tripoda , in capatul planetarei ai o siguranta de arbore , o desfaci si scoti cei trei rulmenti de pe axul planetarei , scoti burduful vechi , i-l bagi pe cel nou ,, si ,,,, invers pui la loc , ! bafta !

  6. #6
    Member Dumitru.P.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Galati
    Posts
    205
    Rep Power
    12
    Multumesc tuturor...de umblat pe acolo am mai umblat la un alt 75, daaar...nu stiam ca ies cei trei rulmenti. Pentru mine era cam asa...o bara cu doua "magaoi" la capete si burduful intre ele...chemati-l pe Houdini sa il scoata. Merci Marckuss, acum imi este totul clar. Urmeaza sa ma ocup inainte de a o scoate la o tura de cateva mii de km. Fac poze si upgradez topicul

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •