...tot vine iepurasu...

Foamete mare prin padure, iepurasul se plimba cu burta lipita de spate, cand zareste un cos cu 50 de oua. Se uita in stanga, se uita in dreapta, ia cosul si tuleo spre vizuina. Ascunde ouale si se gandeste cum sa le gateasca. Am nevoie de o tigaie mare, omleta buna, mmmmm, cine are tigaie mare. Ursul. Aha. Pleaca iepurasul spre urs, sa-i cera tigaia. Pe drum, se gandi el, ca daca ursul ai cere 10 oua. Face el calculul.. 50-10=40, este ok, eu sunt mic, imi ajung. Mai merge el, si deodata iar se gandeste, dar daca imi cere 20 de oua. Face ier calculul, si zice ca el este mic, si ca-i ajung. Merge si iar se gandeste, dar daca imi cere 30, sau 40, sau daca mi le ia pe toate.. Ajunge la urs.. Ciocane si zice: auzi bai ursule, ia mai dute tu in p...a mea cu tigaia ta cu tot.

Leul,Regele junglei spune la toate animalele ca a vazut cum leoaica a mancat bataie de la un animal cu 2 urechi mari (era iepurasul)
Spune leul:
-cine a batut leoaica ca adversarul avea 2 urechi ciulite si mari.Ca il omor exact acum si exact aici
La care iepurasul se pietpana la urechi si spuse in soapta
-A belito magarul.

Era o zi minunata.Iepurasul facea jogging prin padure , cand , deodata , il vede pe cerb fumand un trabuc:
- Vai , cerbule , e o zi asa de frumoasa si tu fumezi ? Hai mai bine cu mine sa alergi si sa ne oxigenam plamanii !
- Bine! spuse cerbul
Merg mai departe cei doi si o vad pe vulpe stand cu nasul in cocaina :
- Vai , vulpeo , e o zi asa de frumoasa si tu te droghezi ? Hai mai bine cu noi sa-ti oxigenezi plamanii !
- Bine! spuse si vulpea
Merg mai departe cei trei si dau de lup ce avea in mana o seringa si si-o baga in vena :
- Vai lupule , e o zi asa de frumoasa si tu te droghezi ? Hai mai bine cu noi sa-ti oxigenezi plamanii !
- Taceti ma dracu din gura ! De fiecare data cand iepurasu' ia extasy , noi alergam ca prostii prin padure ?


De Pasti, Mos Nicolae cobora scarile unui bloc si se intilneste cu iepurasul care urca:
- Sa nu cumva sa faci timpenia sa intri in vorba cu baba de la etajul doi!!!


..asteptam si altele...