salutare. am deschis acest thread ca am nevoie de recomandari.

am cumparat un rover 416 si de 82kw. este prima masina deci e ceva cu suflet. treaba e ca am cumparat masina si la o saptamana am plecat pe vapor. masina a ramas la sotie. ea nu le are cu condusu prea bn dar cu mecanica nici atat. nu a verificat nimic la masina timp de o luna. a bagat benzina si pedala.
acum masina e pe tusa, am rugat un amic sa mearga sa verifice apa ulei ce mai e necesar. si a gasit in compartimentu motor plin de ulei si fara apa. mai mult nu stiu sa zic. eu ma gandesc ca sa ars garnitura de chiuloasa si aferent ma ataca la buzunar.acum dupa calculele mele ar cam trebuie sa investesc binisor in ea si as vrea sa stiu ce parere aveti. daca sa cumpar masina completa pt dezmembrare sau sa ma apuc de investitii in ce este.poate cineva din bucuresti ca masina este in rahova sa mearga sa isi dea o parere ca e sotia aks.si sa imi dea o aproximare. eu ma intorc in iunie aks dar pana atunci as vrea sa stiu ceva.. poate reusesc sa o fac pana ajung aks si sa se ocupe sotia de tot ce e necesar.de raspuns la postari raspund putin mai greu ca nu mereu am semnal de net pe vapor decat cand ajung in port, pt orice intrebare sa recomandare raspund cat de repede pot