Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0

    recomandare pt rover 416 si model 4kf

    salutare. am deschis acest thread ca am nevoie de recomandari.

    am cumparat un rover 416 si de 82kw. este prima masina deci e ceva cu suflet. treaba e ca am cumparat masina si la o saptamana am plecat pe vapor. masina a ramas la sotie. ea nu le are cu condusu prea bn dar cu mecanica nici atat. nu a verificat nimic la masina timp de o luna. a bagat benzina si pedala.
    acum masina e pe tusa, am rugat un amic sa mearga sa verifice apa ulei ce mai e necesar. si a gasit in compartimentu motor plin de ulei si fara apa. mai mult nu stiu sa zic. eu ma gandesc ca sa ars garnitura de chiuloasa si aferent ma ataca la buzunar.acum dupa calculele mele ar cam trebuie sa investesc binisor in ea si as vrea sa stiu ce parere aveti. daca sa cumpar masina completa pt dezmembrare sau sa ma apuc de investitii in ce este.poate cineva din bucuresti ca masina este in rahova sa mearga sa isi dea o parere ca e sotia aks.si sa imi dea o aproximare. eu ma intorc in iunie aks dar pana atunci as vrea sa stiu ceva.. poate reusesc sa o fac pana ajung aks si sa se ocupe sotia de tot ce e necesar.de raspuns la postari raspund putin mai greu ca nu mereu am semnal de net pe vapor decat cand ajung in port, pt orice intrebare sa recomandare raspund cat de repede pot

  2. #2
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    salut si bine ai venit in randul nostru

    din ce am inteles masina nu este deplasabila ....

    te pot ajuta cu o constatare la locul unde este masina ....in rahova .... undeva pe sambata .... 21 02 2015

    cel mai usor este asa .... sa vorbim la telefon pe vineri seara dupa 17:30 cu sotia/prietenul si sa stabilim de principiu ora de vizitare/constatare a masinii....

    dupa ce facem constatarea la masina pot sa iti dau ceva variante de reparare a masinii, pe care o oti face la noi sau in alta parte....

    tel 0763.136.331 NUMAI DUPA ORA 17:30 L-V S: 7:00 - 17:00

    M
    MOTO:
    Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
    si
    NU ce poate face clubul pentru tine !

  3. #3
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    fost ..facut constatare .... situatia nu este rea.... trebuiesc inlocuite la prima vedere simeringuri axe cu came curele aprindere (bujii capac delcou fise) .... deci chestii de intretinere ..... in rest ar fi ok .....
    MOTO:
    Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
    si
    NU ce poate face clubul pentru tine !

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0
    e bun asa.
    poi urmeaza sa programam cand facem micile reparatii

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0
    mai trz sa speram ca o putem infrumuseta cu ceva spoilere faruri stopuri eleron si etc. prin vara speram. o sa postez foto cand incep lucrarile
    intre timp poate imi puteti recomanda ceva pt rover 400. am inteles ca merg piese si din seria 45/zs. idei cat mai multe nu strica. mersi baieti

  6. #6
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    ai e-mail
    MOTO:
    Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
    si
    NU ce poate face clubul pentru tine !

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0
    mersi mult. cand ai timp sa te uiti te rog si de partea financiara sa stiu cand ajunge la tine. ms anticipat


    ps. toate actele in regula

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0
    si ne apucam de treaba....spor baieti va sustin moral de pe vapor

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Rep Power
    0
    salut baietii

    in primul rand sarbatori fericite.
    am o intrebare. de curand am aflat ca pot face ceva modificari la baiatul meu. am aflat un cod de cutie pe care nu il gasesc pe nici unde si poate ma ajutati voi.
    mi sa spus ca provine de pe un mg zr 1.8T in 6 trepte care merge pus me un rover 400 16k4f 1.6 16v. am codul dar nush nimic ce sa caut unde sa caut. poate ma ajutati voi. Cod : LR.005.15.240

  10. #10
    Administrator marcellr's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    356
    Rep Power
    10
    Salut, si bine ai revenit.... rover/mg cu 6 viteze nu sau fabricat..... tu ai un motor slab din punct de vedere al performantelor ...daca vrei sa faci ceva ii pui un 1.8 vvc cu tot cu cutie ..este pe undeva pe la 160cp .... este deajuns pentru caroserie .... nu stiu de unde ai codul ..oricum LR pare a fi cod de Land Rover....
    MOTO:
    Gandeste-te la ce poti face TU pentru membrii clubului si pentru club
    si
    NU ce poate face clubul pentru tine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problema garnitura de chiulasa Rover 75 - RECOMANDARE
    By Laurian in forum Rover 75 / MG ZT
    Replies: 0
    Last Post: 30-11-2017, 05:39 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •