Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
  1. #11
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    Bacy, Seba mai este membru pe FB? adicatelea, eu personal zic ca a trecut suficient timp... daca nu s-a rezolvat, ar trebui exclus... parerea mea!

  2. #12
    Senior Member bacyta's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Slobozia/Ialomita
    Posts
    724
    Rep Power
    12
    Am solicitat asta dar nu s-a luat nicio masura.

  3. #13
    Member alex29hd's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    ORASTIE/HUNEDOARA
    Posts
    84
    Rep Power
    11
    A cumparat cineva piese de la Radu din Craiova( undeva prin Balta Verde)??? vreau sa iau cv piese de la el si nu imi poate da poze si nu stiu daca e ok ca vanzator!!!

  4. #14
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    Florentin Daniel Calinescu - 0767377679 - din Craiova (categoria dezmembrari; daca nu ma insel, cred ca l-am cunoscut personal la o intalnire Rover). astept de la el o centura de siguranta de peste o luna de zile. cel mai vechi mesaj pe care l-am salvat este datat 7 noiembrie... i-am trimis atunci adresa de livrare...

    poate a fost o intamplare nefericita (nu vreau sa arunc cu pietre degeaba), dar tin sa va atrag atentia asupra acestui aspect... aveti grija cu termenele de livrare!!!... mie, personal, mi-a ajuns. luni sau marti o sa fac comanda pe ebay.

  5. #15
    Member alex29hd's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    ORASTIE/HUNEDOARA
    Posts
    84
    Rep Power
    11
    Florin- Bucuresti 0729649699! I-am trimis copie Ci pt confirmare date livrare si cand am vb despre pret...si date livrare piese, nu a mai raspuns si a respins toate apelurile si mesjele...clar 100% neserios

  6. #16
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    inca o duda... un tip care zicea ca dezmembreaza ZR... a intrat pe grupul nostru de facebook cu userul unei gagici: Mutulica Adriana, din Giurgiu.
    oricum, asta este numarul lui de telefon: 0767291517.

    de o saptamana, pachetul meu cica este pe curier, desi nu mi s-a dat nici un numar de tracking, ca sa pot verifica.
    stiu ca sunt sarbatorile, si nu vreau sa dau cu parul :-))) dar mi se pare o lipsa mare de profesionalism.

  7. #17
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    si uite, ca sa nu zic numai de rau... am dat mai multe telefoane zilele astea, dupa piese, evident... am mai cerut pareri, una-alta... cam toata lumea (chiar daca erau concurentza!), a vorbit foarte frumos despre Constantin "Rover" - Timisoara. asadar, se poate!

  8. #18
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    am luat de la Roberto Bucsa. 0762449754. o pretensionare sofer si o centura spate mijloc.

    1) "calitatea si starea piesei": pretensionarea e de nota 10... adica, doar din fabrica se putea mai bine... centura spate e si ea tot de 10... singurele minusuri ar fi prinderile de la centurile de pe spate (a fost gigel si mi-a trimis 2 prinderi)... ele sunt putin zgariate...
    2) "pretul": SUPER. 50 de lei per item. pai asa, sa tot cumperi frate!
    3) "transportul": fan curier... desi nu sunt fan curierat, tura asta a mers perfect. am vorbit cu Robe luni dimineata. el tot luni a pus piesele si marti la pranz curierul era la mine acasa. titan ice :-D
    4) "comunicarea cu vanzatorul": am mai luat si in trecut de la el... totul ok... dragut. amabil...

    RECOMAND!
    fratilor, la 50 de lei centura, chiar nu mai pui botul daca e putin prafuita :-D

  9. #19
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    Dan Lencar. 0745936034. l-am sunat intr-o zi pentru un set de tetiere spate de Rover 75... deh, m-a mancat undeva si am vrut si eu tetiere pe spate :-) cum alea de 200 se gasesc mai greu, am purces la instalarea unora de pe 75.
    Dar sa revenim on target. l-am sunat pe Lencar la recomandarea unui coleg forumist... si bine am facut, pt ca mi le-a trimis gratis, doar sa platesc eu transportul. tetiere din material, nu piele (deci nu foarte valoroase, dar totusi, gestul conteaza). este exact ce vroiam: 3 tetiere super comode pe care o sa le imbrac cand pun huse pe masina.

    lucky me. nu pot decat sa recomand si la altii :-D

    daca vreti maruntisuri, sunt mai multi baieti de treaba pe grupul nostru de facebook si unii dintre ei chiar nu o sa va ceara decat sa platiti transportul. super draguta faza. astept sa termin si eu de lucrat vara asta si piesele care-mi raman, daca mai sunt bune, vreau sa le trimit in Buc la garaj. poate o sa aiba altii nevoie de ele.
    Last edited by Eugen_piano; 15-02-2017 at 11:29 PM.

  10. #20
    Senior Member Eugen_piano's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1.812
    Rep Power
    13
    azi am primit 4 centuri de siguranta de la LAND ROVER YARD din Roman, jud. Neamt. in plus, pachetul avea inclusiv sistemul de reglaj pe inaltime la centurile din fata (scaritele alea 2, cu butoanele care se apasa).

    1) "calitatea si starea piesei": 9 din 10. s-au curatat foarte bine, dar una dintre ele avea mici zgarieturi de suprafata... daca nu cunosti, nici nu le vezi.
    2) "pretul": SUPER. 150 lei tot pachetul (+transport).
    3) "transportul": fan curier... vad ca si-au revenit. a mers ca la carte. dis-de-dimineata am primit mesaj, curierul a raspuns imediat... nice!
    4) "comunicarea cu vanzatorul": i-am rugat sa imi trimita poze pe net... au rezolvat faza asta in mai putin de cateva ore.

    RECOMAND!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. rover 75 pentru piese
    By p_raica in forum Rover 75 / MG ZT
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2021, 10:35 PM
  2. Vand Rover 75 Diesel 2.0 CDI - an 2000 - pentru piese
    By xcite06 in forum For Sale - Vanzari AUTO/PIESE
    Replies: 0
    Last Post: 09-07-2018, 02:05 PM
  3. Caut un site unde se poti gasi piese noi pentru Rover 75
    By Mihai47 in forum Wanted - Cumparari AUTO/PIESE
    Replies: 3
    Last Post: 06-12-2016, 08:38 AM
  4. necesar piese rover 25 diesel...din dezmembrari
    By alex29hd in forum Wanted - Cumparari AUTO/PIESE
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-2014, 08:37 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •